سئوياب
الگوریتم جدید گوگل

پساز هر بازه زمانی گوگل الگوریتم جدیدی را در حیطه موتور جستجوی خود به بازار عرضه می نماید و وبمستران می بایست به گونه ای کاملا" حرفه ای و هوشیار در طی پیاده سازی الگوریتم های جدید حضور داشته باشند که به محض به روز رسانی الگوریتم ها سایت های تحت نظارت خود را متناسب با آنها کاملا" بهروز نمایند بنابراین مبحث بسیار مهمی که بهینه سازی سایت ها مطرح می گردد به روز بودن عملیات بهینه سازی متناسب با انواع الگوریتم های گوگل می باشد به گونه ای که بهینه سازی سایت ها در طی ۲ سال گذشته با امروز بسیار بسیار متفاوت و هوشمندانه تر شده است و تنها عملیاتی که بر روی سئو سایت در طی ۲ سال گذشته انجام می شده برای سئو سایت های امروزی کافی نمی باشد .

همانطورکه مستحضر هستید گوگل به ترتیب الگوریتم های بسیار زیادی را طراحی و پیادهسازی کرده است و هدف این موتور جستجو تنها ارائه بهترین و برترین نتایج حاصل از جستجو می باشد به گونه ای که هر کاربر با جستجوی هر مبحث مورد نظر خود به راحتی بتواند به نتایج مفید و متناسبی دست یابد .

آخرینالگوریتمی که گوگل به تازگی در تاریخ ۲۳ September 2016 (جمعه دوم مهر ۱۳۹۵) موتور جستجوی خود را متناسب با آن به روز رسانی نمود .

و اما چه مواردی در طی این الگوریتم مد نظر قرار گرفت و وبمستران ملزم به رعایت چه مواردی می باشند ؟

  • درالگوریتم پنگوئن مورد بسیار مهمی که مورد بحث و بررسی قرار گرفت سقوط سایتهایی که نسبت به اخذ لینک از سایت های متخلف و نامناسبی که از لحاظ گوناگون موارد بهینه سازی سایتدر آن رعایت نشده اقدام نموده اند بنابراین لینک هایی که وارد یک سایت می شود بسیار مهم و حائض اهمیت می باشد .بنابراین موضوع مهمی که در این الگوریتم در سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود کیفیت لینک های ورودی به سایت می باشد .

  • دراین الگوریتم تغییرات موجود در یک صفحه بیش از پیش در یک سایت تاثیر گذار خواهد بود .بنابراین در نظر گرفتن تمام صفحات یک سایت در رتبه بندی آن و نیز سئو سایت تاثیر گذار می باشد .

طبقصحبت های اخیری که گوگل در مورد آن مطرح نموده : اینکه ورژن جدید از الگوریتم پنگوئن کار را دشوار تر نموده ولی هدف این شرکت بزرگ به هیچ وجه ایجاد پیچیدگی های بیشتر در این حوزه نبوده بلکه هدف او تنها ارائه خدمات دقیق و صحیحی به کاربر می باشد . با این حال طبق تغییرات به وجود آمده خیلیاز کارفرمایانی که طی چندین ماه گذشته با سئو یاب تماس گرفتند شاهد تاثیر گذاری این تغییرات در سایت های خود بوده اند که سبب افت رتبه روز افزون گردیده است .

واما در این الگوریتم یکی از مواردی که به دقت ملموس میگردد در لحظه کار کردن این الگوریتم می باشد که طی آن هر عملی که در یک لحظه انجام شود در طییک لحظه تاثیرات خود را در نتایج جستجو خواهد گذاشت بدین گونه که اعمال تغییرات در سایت ها بیشتر از پیش در نتایج اعمال می گردد بنابراین مانند گذشته تغییرات در طی مدت زمان چندین روز و یا ماه سبب تغییرات در نتایج جستجو نمی گردد بلکه در کوتاهترین لحظه سبب تغییر در گزارشات گوگل خواهد شد.
(0) نظر
برچسب ها :
خبر جدید گوگل برای سئو سایت


اولویت ایندکس گذاری اول در موبایل

در خبر جدید گوگل که در ۴ نوامبر ۲۰۱۶ (جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ) اطلاع رسانی گردید مبحث مهم دیگری که گوگل در سئو سایتمطرح نمود حاکی از ایندکس شدن محتویات سایت از تلفن همراه خبر داد ، در واقع در طی این اطلاع رسانی ابتدا محتویات سایت از طریق موبایل و پس از آن از طریق Desktop ایندکس خواهد شد .  این جمله گوگل حاکی از اهمیت فوق العاده موبایل دارد که پس از طراحی و سئو نسبت به رفع باگ سئو سایت در موبایل افدام نمود که در اینجا اهمیت بهینه سازی سایت در موبایل بیش از پیش مطرح می گردد .

گوگل در مبحث بهینه سازی سایت  در ادامه چنین می گوید که :

امروزهاکثر مردم بیشتر نسبت به جستجوی اطلاعات خود در موبایل اقدام می نمایند ویدر ادامه چنین می گوید که اگر چه سیستم امتیاز دهی از طریق محتویات صفحات در ورژن Desktop هنوز پا برجاست و این در صورتی اتفاق می افتد که محتویات سایت موجود در موبایل کمتر از محتویات موجود در Desktop می باشد و علت آن نیز عدم ارزیابی الگوریتم گوگل نسبت به صفحاتی است که از طریق موبایل جستجومی شوند در واقع گوگل در سئو سایتدر اینجا به این نکته می پردازد که الگوریتم های وی در این مورد هنوز ضعف دارند که در این الگوریتم ها ، اینکه کدام صفحه از طریق موبایل جستحو شده را نمی توانند ارزیابی و تشخیص دهند .

ویدر ادامه می گوید : اطمینان داشتن نسبت به نتایج ما می تواند مفید تر باشد، ما در ابتدا برای ایندکس شدن محتویات در موبایل آزمایش می نماییم . با اینکه ایندکس شدن جستجو های ما در ایندکس شدن وب سایت و اپلیکیشن ها ادامه می یابد ، الگوریتم گوگل اولویت اول را در امتیاز دهی محتویات موجود در موبایل قرار می دهد .

با توجه به موارد مذکور از گوگل در سئو سایتچنین در نظر گرفته می شود که ایندکس شدن محتویات از موبایل آغاز می گردد وگوگل جهت بررسی ساختار داده ها و سایت به نسخه Desktop آن می پردازد .گوگلمی گوید ما نتایح عالی از جستجو را برای کابرانی که از طریق موبایل و یا از طریق Desktop آمده اند را فراهم می نماییم .

نکات مهمی که گوگل در سئو سایت در ادامه مطرح می نماید اینکه :

  • در صورتی که سایت شما یک سایت Responsive و یا یک سایت  Dynamic دارید که اولویت اول برای سایت و سئو سایت شما محتویات می باشد چه در نسخه موبایل و چه در نسخه Desktop  نیاز به تغییرات اندکی در سایت شما وجود دارد .
  • در صورتی که سایت شما دارای محتویات متفاوتی در نسخه موبایل و Desktop می باشد می بایست تغییراتی را در سایت خود لحاظ نمایید .
(0) نظر
برچسب ها :
موارد پیشرفت سئو سایت

موارد پیشرفت سئو سایت

در گذشته صاحبان سایت ها برای سئو خود صرفا” موارد کلی و نکات کلیدی را لحاظ می نمودند که در این صورت شاهد پیشرفت روز افزون سئو سایتخود می شدند و این در حالی است که رعایت کردن این موارد در دنیای امروز و با پیچیده تر شدن الگوریتم موتور های جستجو رسیدن به این هدف مهم میسر نمی باشد امروزه موتورهای جستجویی نظیر گوگل ، بینگ و یاهو از موارد هوشمند سازی الگوریتم های خود در کنفرانس ها و تجمعات علمی خود صحبت می کنند ، در گذشته در نظر گرفتن ساختار کلی یک سایت از لحاظ دارا بودن نکات حداقلی که هر سایت می بایست از آن برخوردار بود از جمله نکات کلیدی و اصلی در امتیاز سئو یک سایت محسوب می گردید و حال با پیشرفت روز افزون در حوزه طراحی و بهینه سازی سایت که همراه با پیشرفت روز افزون موتور های جستجو بود رسیدن به امتیازات برتر به آسانی گذشته نمی باشد .

بنابراین جهت قرار گیری سایت ها در گزینه های برتر می بایست موارد جزئی و نکات بیشتری توسط وبمستران و سئو کاران در نظر گرفته شود . در نظر گرفتن موارد بسیاری سبب پیشرفت در سئو سایت می گردد که در ادامه به بررسی این موارد اشاره می نماییم :

۱) Header سایت : در نظر گرفتن موارد بسیاری از جمله به کار گیری Meta Data ها می تواند در سئو بسیار تاثیر گذار باشد ، استفاده از اینگونه موارد سبب شناسایی بیشتر سایت به موتور های جستجو می گردد .

۲) تصاویر سایت : تصاویر به تنهایی و به نوبه خود تاثیر بسزایی در سئو سایتشما دارد به گونه ای که استفاده از تصاویر کم حجم و نیز استفاده از نام های متناسب و عدم استفاده از اعداد در قانون نامگذاری تصاویر بسیار حائض اهمیت می باشد .

۳)محتوی سایت : در گذشته امکان استفاده از متون تکراری و یا با تغییرات جزئیو خیلی کوچک از موارد بسیار کم ارزشی محسوب می گردید و این در حالی است کهامروزه استفاده از متون با وجود کمترین میزان تکرار از موارد تاثیر گذار در سئو می باشد که به تنهایی که مسبب اصلی کاهش رتبه سایت محسوب مب گردد.

۴) و باز هم محتوی سایت : استفاده از متون جدید به صورتی که مثل و مانند آن در هیچ سایتی وجود نداشته باشد از جمله موارد پیشرفت سئو سایت محسوب می گردد به گونه ای که قرار گیری حداقل یک مطلب در هفته در سئو بسیار تاثیر گذار می باشد .

۵)Footer سایت : فوتر سایت امروزه محلی مناسب جهت ارائه موقعیت و محل خدمت رسانی سایت محسوب می گردد به گونه ای که در صورت وجود google map در فوتر می توان موقعیت فعلی سایت و کشور مبدا را مشخص نمود ، استفاده از Meta Tag ها نیز مورد بعدی است که در موارد پیشرفت سئو سایت از آن بسیار یاد می شود .

۶) مطرح نمودن سایت ها در سطح اینترنت : از جمله مواردی که امروزه کمک شایانی به سئو و بهینه سازی سایتمی نماید مطرح سازی سایت ها در سطح اینترنت می باشد به گونه ای که در هر نقطه و در هر شبکه اجتماعی که بررسی می شود وجود سایت در آن شبکه دیده شود در این حال استفاده از سایت هایی که در آن ها مطرح سازی صورت می گردد بسیارتاثیر گذار خواهد بود .

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته اول اسفند 1395
موضوعات
بدون موضوع (3)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 179
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
X